הדפסהמייל

פלא פה נס

מחיר: ₪67.20
שאל שאלה על אודות הספר

גב הספר

 

הרומן פלא פה נס מגיש לקורא תמונה תלת-ממדית של החברה הישראלית במאה ה-21. הטקסט משעשע, מתעתע ומזעזע ומתכתב עם "אלטנוילנד" ו"מדינת היהודים" של הרצל.

מה מוביל תלמידת אולפנה לעזוב הכול ולצאת לדרך חדשה? האם תיפרד אם-שכולה מקבר בנה בבית העלמין הצבאי בעין צדק? כיצד פורצת מלחמת לבנון השלישית? מדוע מוביל ראש הממשלה, אח-אב, למשאל-עם? איך נולד מחדש הסנהדרין? איזו מחתרת כובשת את משרדי השב"כ  ומציתה את בית המשפט העליון? לאן מובילה "אקסודוס" את החזון הציוני?

עטרה, טיקו, זוהר, גיא, רביב, נוח-צבי, ושאר גיבורי הספר מעצבים במו-ידיהם את המאבק בין "ישראל החדשה" ו"ממלכת יהודה".

__________________________________________________________

 

"גדעון אביטל-אפשטיין תולש דפים מספר ההיסטוריה ומצייר עליהם בטושים צבעוניים, בלי לטשטש את הדו-קרב בין השחור ללבן. הסופר מחדד את הזירה בה מונפים אגרופי הקיום לכל עבר, מלביש לידי גיבוריו את כפפות האגרוף שתפר למענם, אך לא שוכח אף פעם שלאותה כפפה יש גם בטנה רכה."

רוני סומק, משורר

 

 

ד"ר גדעון אביטל-אפשטיין, היסטוריון, חוקר, עו"ד וסופר. מחבר 1973 – הקרב על הזיכרון [שוקן, 2013].


מסת"ב 978-965-540599-6

דאנאקוד 249-50417

דצמבר 2016

מתוך הספר

גשר צר מאוד

טיפות  גשם עצלות, אולי המלקוש, סופחות לתוכן נחילי חול ורסיסי אבק של שרב ראשון. כתמי בוץ נמרחים על חלונות הבתים ומתפזרים על שמשות המכוניות בשלל כתמי רורשך. לכלוך דולף מעצי הנוי ועוטף את המדרכות כמו קרום של קקאו.

שנת הלימודים הגיעה בקושי לאמצע הדרך וכבר נמצאת בגלישה איטית אך עיקשת לעבר קו הגמר. כמו שיירת טיסות נכנסות לנמל התעופה בן­­ֿגוריון לפני שבת, כך עומדים לנחות על לוח השנה של מערכת החינוך פסח, מימונה, יום השואה, יום הזיכרון, יום העצמאות, ל"ג בעומר, יום ירושלים, שבועות, טיול סוף שנה, מבחני גמר ומסיבות סיום. עומס מוגזם של אירועים אינו משאיר די זמן פנוי ללימודים סדירים. את החסר ייאלצו תלמידות "שפתי אמת"  בפאתי מושב בת ציון, בואכה קרייתֿגת, להשלים בחופשות  כשיעורי בית.

הגשם תפס את עטרה וחברותיה מכיתה י' בחצר הקטנה ליד חדר המלאכה, בסיום ההפסקה הגדולה. בכניסתן לכיתה הן מעיפות מבט אל הלוח "החכם". אותיות היום וספרות השעה מרצדות על הקיר בירוק זוהר, כמו צלב ניאון עצבני בחלון ראווה של ביתֿמרקחת בפריז או ברומא, רחוק מכאן ת"ק פרסה. בפינה ימנית עליונה, נחות להן בשלוות עולם, בלי לרצד כלל, אותיות "בס"ד" – בסייעתא דשמיא, בתנוחה של ת.נ.צ.ב.ה. – תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

שיעור מורשת אחרון לפני חופשת פסח מוקדש לרבי ישראל סלנטר, אבי "תנועת המוסר". על סדר היום – המאבק בתנועת ההשכלה וסכנת החילון. רב האולפנא, יאשיהו גמזו, מסביר כי ההשכלה והחילון הם תאומים זהים שנֶהרו באותו עיבור והופרדו רק למראית עין, לשם הטעיית הציבור. כבוד הרב הוא לוליין שפה, מתפתל בין המקורות כמי שמנתר מעדנות מאבן לאבן בפלגי שמורת תל דן. ממאמר חז"ל הוא קופץ לספר "הכוזרי", מציטוט מכתבי הרב קוק, אברהםֿיצחק, הוא מדלג אל בנו, צביֿיהודה ונוחת בחצרו של הרב יצחק גינזבורג, למרות "ברוך הגבר" או בזכותו.

 

ביקורות של חברי מועדון הקוראים:

על ספר זה לא נכתבה עדיין חוות דעת
יש להתחבר על מנת לחוות דעה על הספר
עודכנו לאחרונה: שני, 24 אפריל 2017 01:37

הרשמה לקבלת עדכונים

חיפוש באתר

חיפוש מתקדם